Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-07-10 09:32:21

Dzień Świra

2017-09-1820:30 Pałac Młodzieży (Sala Teatralna), Katowice

Kup bilety!

Cena biletu: 70 – 120 PLN

Dzień świra powraca

15 lat po premierze kinowej filmu Marka Koterskiego tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical”. Music Company i Sztukoteka, producenci widowiska, zapraszają na premierę już 7.07.2017.
Publiczność i krytycy nie mają wątpliwości, że „Dzień świra” to film kultowy. W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie. „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical” zaskoczy nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego – zostanie zaprezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej. Widzów z pewnością zachwyci premierowa odsłona słynnej „Modlitwy Polaka” (teledysk do tej pieśni pojawi się już wkrótce).
W głównego bohatera wcieli się Maciej Miecznikowski (ex-lider zespołu Leszcze, wokalista oratorium „Tu Es Petrus”). Wszystkie najważniejsze kobiety Adasia Miauczyńskiego zagra zjawiskowa Joanna Kołaczkowska (artystka kabaretu Hrabi). Jako Synuś Sylwuś wystąpi Wojciech Solarz (aktor seriali „Bodo”, „O mnie się nie martw”, „Oficer”). W pozostałych rolach zobaczymy członków popularnego Kwartetu Rampa: Joannę Pałucką, Annę Ścigalską, Stefana Każuro, Grzegorza Kuciasa.
„DZIEŃ ŚWIRA opera|musical”
libretto – Marek Koterskimuzyka – Hadrian Filip Tabęcki scenografia i kostiumy – Anna Puchalskachoreografia – Jarosław Staniekreżyseria – Marcin Kołaczkowskiprodukcja: Music Company i Sztukoteka

*producent zastrzega sobie prawo do zmiany obsady spektaklu

Miejsce wydarzenia

Logo: Pałac Młodzieży - sala teatralna

Pałac Młodzieży - sala teatralna

ul. Mikołowska 26
Katowice

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus