Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-08-29 14:53:30

Wydawnictwo Czarne: spotkanie z Anną Kańtoch

2017-09-1317:00 pin Filia nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, Katowice

Spotkanie autorskie z Anną Kańtoch - pisarką powieści fantastycznych i kryminałów, m.in. "Diabeł na wieży", "Przedksiężycowi", "Czarne", "Łaska". Spotkanie promujące nową powieść "Wiara".

Cena biletu: Wstęp wolny!

Lato 1986 roku jest wyjątkowo upalne. Leniwy spokój sennej miejscowości letniskowej zakłóca tylko grupka hippisów protestujących przeciw budowie elektrowni jądrowej. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego poranka na torach kolejowych odkryte zostają zwłoki młodej dziewczyny. Nikt nie wie, kim jest i skąd się wzięła.

Młody proboszcz, który znalazł ciało, nie może przestać myśleć o zbrodni. Jego poprzednicy znikali z miasteczka w niejasnych okolicznościach, ale kiedy próbuje się czegoś o nich dowiedzieć, trafia na ścianę milczenia. Czyżby pogłoski o przeklętej parafii miały w sobie ziarno prawdy? Kto postawił przed laty krzyż przy torach i dlaczego zostawia przy nim świeże kwiaty?

Śledztwo, które prowadzi wezwany do Rokitnicy kapitan Witczak, idzie dość opornie. Miejscowi niechętnie dzielą się tajemnicami, nie chcą wywoływać duchów przeszłości.

Wierzą, że zło nadejdzie ze wschodu. Ale to nieprawda – ono już tu jest…

Miejsce wydarzenia

Logo: pin 	 Filia nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus